Jdi na obsah Jdi na menu
 


Manikúra

Manikúra je označení kosmetické procedury, během které dochází ke kultivaci rukou s hlavním důrazem na nehty a jejich okolí. Hlavním předmětem je čištění nehtů, jejich zarovnání a odstranění odumřelé kůže z jejich okolí a rukou. Manikúra se používá jak z čistě kosmetických důvodů, tak i z lékařských v případě, že je kolem nehtů nějaká virová, či plísňová infekce.

Manikúra je často nabízena ve specializovaných kosmetických salónech a nehtových studiích.

Předpokládá se, že manikúra byla provozována již před 5000 lety v Indii.

 Obrazek           

Sada na manikúru

Pěstěné ruce jsou dnes samozřejmou součástí péče a každodenní hygieny. A k pěstěným rukám patří kvalitně a profesionálně ošetřené nehty. Ať již jde o nehty přírodní nebo umělé. Pro daný typ a … je vhodným řešením klasická manikůra P-shine – výživná podporuje prokrvení a  zdravý růst nehtů, zvyšuje jejich lesk, hlavním složkami jsou: včelí pyl a křemičitá hlinka Zalešťují se do povrchu nehtů. Vytvoří se lesklá vrstva, která je chrání a vyživuje. Metoda P-shine je vhodná pro roztřepené, lámavé i špatně rostoucí nehty. Využívá se i v pánské manikúře pro muže, kteří potřebují mít dokonale upravené nehty. Manikúru provádíme dle potřeby, převážně jedenkrát za 14 dní.

Doplňkem v péči o ruce je velmi oblíbený parafínový zábal (včelí vosk, parafínový olej). Dochází k okamžité regeneraci kožních buněk, změkčuje kůži, zvyšuje její tonus, zlepšuje vzhled nejen před společenskou událostí. Používá se zejména na ruce suché, zhrubělé a mozolovité. Před parafínovým zábalem se ruce masírují krémem s vysokým obsahem vitamínu E. Zvyšuje se tam účinek PM.

 

Obrazek 

Obrazek 

Lakování nehtů 

Jedním z nejpoužívanějších stylů je francouzská manikúra – bílá, barevná, zdobená. Ve studiu je velký výběr barevných laků. Oblíbené je zdobení nehtů, které může nahradit i celolakování. Provádí se ručně zdobícími barvičkami, kamínky nebo nálepkami

 

ObrazekObrazek   Obrazek